ПРАТ УВТК “Спецсільгоспмонтаж”

Код за ЄДРПОУ: 00913172
Телефон: 0 (67) 430-11-74
e-mail: uvtk@vinnitsa.com
Юридична адреса: 21034, Україна, м. Вінниця, вул. Олега Антонова, 19-А
 

Річний звіт за 2012 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки до попередньої рiчної фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
УПРАВЛIННЯ ВИРОБНИЧО-ТЕХНОЛОГIЧНОЇ КОМПЛЕКТАЦIЇ «СПЕЦСIЛЬГОСПМОНТАЖ»
за 2012 рiк

1. Iнформацiя про Товариство

Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ») на основi iсторичної вартостi.
Далi приводиться розкриття основних положень облiкової полiтики, на основi яких готувалася дана фiнансова звiтнiсть. Положення облiкової полiтики послiдовно застосовувалися по вiдношенню до всiх представлених в звiтностi перiодiв, за винятком спецiально обумовлених випадкiв.
Дата першого застосування МСФЗ (дата переходу): 01 сiчня 2012 року.
Звiтна дата за звiтний перiод: 31 грудня 2012 року за 2012 рiк.
Валюта звiтностi - гривня, одиницi вимiру - тис.грн.

Публiчне акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї
"Спецсiльгоспмонтаж" є єдиним та повним правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж", засноване вiдповiдно до рiшення Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Вiнницькiй областi вiд 17.10.1997 року № 428-К шляхом перетворення Управлiння виробничо – технологiчної комплектацiї “Спецсiльгоспмонтаж” у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до “Порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства, затвердженого Постановою Кабiнету мiнiстрiв України № 686 вiд 07.12.1992 року.
За рiшенням загальних зборiв акцiонерiв 9 квiтня 2012 року найменування Товариства Вiдкрите акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж" змiнено на Публiчне акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж" вiдповiдно до норм Закону України “Про акцiонернi товариства” вiд 17.09.2008р № 514-YI.
Органiзацiйно-правова форма - Акцiонерне товариство.
Повне найменування Товариства: - українською мовою – Публiчне акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж"
Скорочене найменування Товариства: - українською мовою – ПАТ УВТК "Спецсiльгоспмонтаж"
Мiсцезнаходження Товариства: 21034, Україна, м. Вiнниця, провулок К.Маркса,19-А

Пiдприємство в даний час надає послуги в орендi примiщень адмiнкорпусу та складських примiщень. На всi примiщення оформлено договори оренди i передано в користування приватним пiдприємцям. Цiни на оренду встановленi на рiвнi середнiх, якi склались для даного району м. Вiнницi.
Основними клiєнтами є приватнi пiдприємства i приватнi пiдприємцi м. Вiнницi. Особливiстю функцiонування пiдприємства є те, що воно географiчно розташоване у вiддаленому вiд центру м. Вiнницi районi, що i визначає його привабливiсть. Негативно на його виробничу дiяльнiсть впливає те, що протягом останнiх 10 рокiв пiдприємство не здiйснювало абсолютно нiякої виробничої дiяльностi.

Товариство зареєстровано на територiї України i здiйснює ведення бухгалтерського облiку i складання бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.99 року № 996-XIV, а також Закону України «Про внесення змiн до Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 12.05.2011 г. №3332-VI,; вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ»); його функцiональною валютою є українська гривня.

2. Основи представлення фiнансовiй звiтностi

2.1 Основа ведення бухгалтерського облiку

Бухгалтерський облiк Товариства ведеться вiдповiдно до Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть", iншими нормативними актами, що регламентують ведення бухгалтерського облiку в Українi.
Фiнансова звiтнiсть по МСФЗ складається на основi iнформацiї про активи, зобов'язання, капiтал, господарськi операцiї i результати дiяльностi Товариства за даними шляхом трансформацiї (коригування) статей вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.

2.2 Основа представлення iнформацiї

Концептуальною основою попередньої фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31.12.2012 р., є бухгалтерськi полiтики, що базуються на вимогах МСФЗ, включаючи розкриття впливу переходу з П(С)БО на МСФЗ, допущення, прийнятi управлiнським персоналом щодо стандартiв та iнтерпретацiй, якi, як очiкується, наберуть чинностi, i полiтик, якi, як очiкується, будуть прийнятi на дату пiдготовки управлiнським персоналом першого повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ за станом на 31.12.2013 р., а також обмеження застосування МСФЗ, зокрема в частинi визначення форми та складу статей фiнансових звiтiв згiдно МСБО 1».
Ця попередня фiнансова звiтнiсть складена з метою формування iнформацiї, яка буде використана для пiдготовки порiвняльної iнформацiї при пiдготовцi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, якi будуть зробленi в разi змiн вимог стандартiв та тлумачень, що будуть використанi при складаннi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Iнформацiя представляється в основному виходячи з базису оцiнки за iсторичною вартiстю (собiвартостi).
Для складання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ керiвництво виробляє оцiнку на основi принципу обачностi активiв, зобов'язань, доходiв i витрат. Оцiнка в основному виробляється вiдносно резерву сумнiвних боргiв, резерву вiдпусток, вiдкладеного податку на прибуток, справедливiй вартостi фiнансових iнструментiв.
Звертаємо Вашу увагу, що даний фiнансовий звiт було пiдготовлено в рамках процесу переходу Товариства на використання Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, тому фiнансова звiтнiсть може потребувати коригувань на початок перiоду першого повного пакету фiнансової звiтностi станом на 31 грудня 2013 р i за рiк, який закiнчиться на указану дату. Згiдно з МСФЗ тiльки повний комплект фiнансової звiтностi разом iз порiвняльною фiнансовою iнформацiєю та пояснюючими примiтками може забезпечити достовiрне представлення фiнансового стану Товариства, результатiв її операцiйної дiяльностi та руху грошових коштiв згiдно з МСФЗ. Товариство буде зобов’язане при складаннi звiтностi за Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi за 2013 рiк повернутися i перерахувати цифри за 2012 рiк, в разi якщо будуть випущенi новi МСФЗ - стандарти.



2.3 Перше вживання МСФЗ

Перша фiнансова звiтнiсть Товариства, вiдповiдна МСФЗ (перший рiчний комплект фiнансової звiтностi, вiдносно пiдготовки якого робиться чiтка заява про повне дотримання МСФЗ) складається за 2013 р.
Представлення i розкриття iнформацiї вiдповiдає вимогам МСФЗ.
Iнформацiя представлена вiдносно одного звiтного перiоду – 2012 рiк. У примiтках розкривається iнформацiя про характер основних коректувань статей i їх оцiнок, якi було потрiбно для приведення у вiдповiднiсть з МСФЗ.
Оцiнки вiдносно вхiдних залишкiв балансу за станом на 1 сiчня 2012 р., а також сум, що стосуються всiх iнших перiодiв, представлених у фiнансовiй звiтностi згiдно МСФЗ, виробляються вiдповiдно до мiжнародних стандартiв.
Визнанню пiдлягають всi активи i зобов'язання, що вiдповiдають критерiям визнання згiдно МСФЗ. Всi визнанi активи i зобов'язання оцiнюються вiдповiдно до МСФЗ за собiвартiстю, справедливою або за дисконтованою вартiстю.
Товариство використовує вимогу МСФЗ 1 про ретроспективне вживання всiх стандартiв, що дiють на дату пiдготовки фiнансової звiтностi згiдно МСФЗ вперше за один звiтний перiод, оскiльки не представляється можливим перерахунок ранiшої iнформацiї.
Товариство ретроспективно застосувало стандарти МСФЗ 16, МСФЗ 38 з дати свого створення для перерахунку балансової вартостi основних засобiв i нематерiальних активiв.
Для розумiння всiх iстотних коректувань Балансу i Звiту про прибуток i збитки, Товариство представило узгодження статей власного капiталу згiдно МСФЗ i правилам облiку П(С) БУ, що ранiше застосовувалися, на дату переходу 1 сiчня 2012 р.
У узгодженнi розмежовується змiни у зв'язку з переходом на нову облiкову полiтику i виправлення помилок.
Для складання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ керiвництво виробляло оцiнку активiв, зобов'язань, доходiв i витрат на основi принципу обачностi.
Основнi змiни в порiвняннi з фiнансовою звiтнiстю Компанiї вiдповiдно до Положень (стандартами) бухгалтерського облiку полягають в списаннi активiв, не вiдповiдних критерiям визнання вiдповiдно до МСФЗ; перекласифiкацiї статей активiв; визнання витрат вiдповiдно до принципу нарахування i нової облiкової полiтики.

3. Основи облiкової полiтики та складання звiтностi

У звiтному перiодi вiдбулася трансформацiя бухгалтерських рахункiв iз Нацiональних Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку у Мiжнароднi Стандарти Фiнансової Звiтностi. Визнання i оцiнка активiв, зобов'язань i капiталу в бухгалтерському облiку здiйснюється вiдповiдно до вимог МСФЗ.
На пiдприємствi видано Наказ «Про облiкову полiтику». При складанi фiнансової звiтностi товариство дотримується принципiв безперервностi дiяльностi пiдприємства, автономностi, повного висвiтлення, послiдовностi, iсторичної собiвартостi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, нарахування, превалювання змiсту над формою, обачностi i принцип єдиного грошового вимiрника.

3.1 Примiтки до форми 1 «Баланс»

Облiк нематерiальних активiв

Нематерiальнi активи на пiдприємствi для цiлей облiку класифiкуються i вiдображаються в облiку згiдно МСФЗ № 38 «Нематерiальнi активи.
Станом на 31.12.2012 р. Нематерiальнi активи на пiдприємствi вiдсутнi.

Облiк основних засобiв

Основнi засоби на пiдприємствi для цiлей облiку класифiкуються i вiдображаються в облiку згiдно МСФЗ 16 «Основнi засоби». Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт. Об'єкти основних засобiв класифiкованi по наступних групах: будинки, споруди та передавальнi пристрої; машини та обладнання; транспортнi засоби; iнструменти, прилади, iнвентар (меблi); багаторiчнi насадження; iншi основнi засоби; бiблiотечнi фонди; малоцiннi необоротнi матерiальнi активи; iншi необоротнi матерiальнi активи. Основнi засоби враховуються в натуральних i вартiсних формах. Об'єкт основних визнається активом, якщо iснує iмовiрнiсть того, що пiдприємство отримає в майбутньому економiчнi вигоди вiд його використання та вартiсть його може бути достовiрно визначена.
Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за моделлю собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Товариство обрало своєю облiковою полiтикою модель собiвартостi i застосовуватиме цю полiтику до всього класу основних засобiв.
Придбанi (створенi) основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю (собiвартiстю).
Первiсна вартiсть основних засобiв вiдображаються в облiку по iсторичної собiвартостi. Витрати, що пов'язанi з ремонтом основних засобiв вiдносяться на витрати перiоду. Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв прийнята рiвною 1 (Одна) гривня.
До складу основних засобiв вiдповiдної групи зараховуються матерiальнi активи, якi використовуються пiдприємством з метою використання їх в процесi виробництва продукцiї, постачання товарiв, надання послуг i для здiйснення адмiнiстративних функцiй, i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року i вартiстю бiльш нiж 2500 грн.
До складу малоцiнних необоротних матерiальних активiв включенi активи, якi використовуються на пiдприємствi бiльш нiж один рiк або операцiйний цикл та вартiстю до 2500 грн. Амортизацiя нараховується в розмiрi 100 % в момент передачi до експлуатацiї.
Аналiтичний облiк основних засобiв здiйснюється вiдповiдно до наказу Мiнiстерства статистики вiд 29.12.1995р. № 352 iз застосуванням типових форм первинної облiкової документацiї.
Об'єктом амортизацiї є основнi засоби. Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку корисного використання (експлуатацiї) об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом, i призупиняється в момент не визнання його активом. При нарахуваннi амортизацiї пiдприємство використовує норми i методи нарахування амортизацiї, передбаченi МСФЗ 16 “Основнi засоби”, а саме прямолiнiйний метод. Протягом звiтного перiоду методи нарахування амортизацiї були незмiнними. На пiдприємствi аналiтичний i синтетичний облiк основних засобiв, усi операцiї з надходження, зносу (амортизацiї), реалiзацiї, лiквiдацiї, ремонту, модернiзацiї основних засобiв вiдображаються в облiку та звiтностi згiдно до МСФЗ 16 "Основнi засоби".
Подальшi витрати. Пiдприємство не визнає в балансовiй вартостi об'єкту основних засобiв витрати на щоденне технiчне обслуговування i витрати на поточний ремонт. Цi витрати признаються в прибутках або збитках, коли вони понесенi. У балансовiй вартостi об'єкту основних засобiв признаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу. Використовуються в виробничому процесi, на виробничих дiлянках, в цехах. Використовуються власнi основнi засоби.
Основнi засоби Компанiї враховуються по об'єктах. Об'єкти основних засобiв класифiкуються по окремих класах.
Станом на 31.12.2012 р. загальнi активи Товариства в порiвняннi з даними на початок 2012 року збiльшились (на 51,4 %) i складають 619,6 тис.грн.
Збiльшення активiв вiдбулося, в основному, за рахунок придбання основних засобiв збiльшились на 292,8 тис.грн (або на 39,5 %).
Товариство, у вiдповiдностi до Законодавства України володiє, користується i розпоряджається майном, що є у його власностi вiдповiдно до мети створення та предмету дiяльностi товариства.
Станом на 31.12.2012 р. по даних балансу пiдприємства власнi основнi засоби становлять:

Основнi засоби на початокроку (тис.грн.) на кiнецьроку (тис.грн.)
залишкова вартiсть 316,1 573,7
первiсна вартiсть 742,1 1 034,9
знос 426,0 461,2

В 2012 роцi для бухгалтерського облiку основних засобiв товариство застосовувало вимоги Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 16 “Основнi засоби”.
Пiдприємство застосовує прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї по основним засобам згiдно прийнятої облiкової полiтики Товариства.


Облiк фiнансових iнвестицiй.
Фiнансовi iнвестицiї станом на 31.12.2012 р. вiдсутнi.

Облiк оборотних активiв

Облiк запасiв на пiдприємствi здiйснюється згiдно з до МСБО 2. Для цiлей бухгалтерського облiку запасiв включають: основнi i допомiжнi матерiали, малоцiннi, швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування.
Запаси оцiнюють за меншою з таких двох величин: собiвартiсть та чиста вартiсть реалiзацiї.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
Придбанi виробничi запаси i товари зараховуються на баланс пiдприємства за первинною вартiстю, яка визначається згiдно до МСБО 2.
Транспортно-заготiвельнi витрати включаються в первинну вартiсть придбаних запасiв.
Списання сировини та палива у виробництво проводиться по методу середньозваженої вартостi,
Списання матерiалiв проводиться на пiдставi встановлених лiмiтiв, актiв на списання, якi пiдписуються уповноваженими особами та затвердженi в установленому порядку. Активи, що використовуються протягом не бiльше одного року або нормального операцiйного циклу, якщо вiн бiльше року, визнаються малоцiнними та швидкозношуваними предметами та облiковуються пiдприємством на рахунку 22 „Малоцiннi та швидкозношуванi предмети”. Вартiсть переданих в експлуатацiю малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, вiдповiдно до вимог МСФЗ 2 «Запаси», виключається зi складу активiв (списується з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i протягом строку їх фактичного використання. Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.
Облiкова полiтика в частинi оцiнки вибуття запасiв, здiйснюється згiдно з до МСБО 2. Собiвартiсть незавершеного виробництва i готової продукцiї складається з прямих матерiальних витрат, прямих витрат на оплату працi, iнших прямих витрат i розподiлених загальновиробничих витрат. Незавершене виробництво та готова продукцiя вiдображається у фiнансовiй звiтностi за фактичною собiвартiстю.
На кiнець звiтного перiоду запаси вiдсутнi.

Облiк дебiторської заборгованостi

Поточна дебiторська заборгованiсть за товари i послуги признається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї i оцiнюється по первиннiй вартостi.
У балансi на кiнець звiтного перiоду дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги вiдображається по чистiй реалiзацiйнiй.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи. послуги станом на 31.12.2012 р. становить:

Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги на початокроку (тис.грн.) на кiнецьроку (тис.грн.)
Чиста реалiзацiйна вартiсть - 21,9
Первiсна вартiсть - 21,9
Резерв сумнiвних боргiв - -

Для вiдображення безнадiйної дебiторської заборгованостi на пiдприємствi створюється резерв сумнiвних боргiв. Резерв створюється з використанням методом абсолютної суми сумнiвної заборгованостi.
Резерв сумнiвних боргiв станом на 31.12.2012р. не створено, тому що розрахунки здiйснюються вчасно.
Дебiторська заборгованiсть вiдображається згiдно з МСФЗ.
Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торгiвельна дебiторська заборгованiсть (що виникає за реалiзованих в ходi здiйснення звичайної господарської дiяльностi товари i послуги) i неторгiвельна (iнша) дебiторська заборгованiсть.
Первинне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю переданих активiв.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом та iнша поточна дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2012 р. складає:
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками на початокроку (тис.грн.) на кiнецьроку (тис.грн.)
з бюджетом - -
iнша поточна заборгованiсть 33,5 -

Залишок грошових коштiв у нацiональнiй валютi
на початок звiтного перiоду складає 59,5 тис.грн.,
на кiнець звiтного перiоду 20,7 тис.грн.
Грошовi кошти в iноземнiй валютi на кiнець звiтного року вiдсутнi.

Облiк власного капiталу

У зв'язку з вимогами та положеннями Закону України «Про акцiонернi товариства», 09.04.2012 р. на чергових загальних зборах акцiонерiв ВIДКРИТОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "Управлiння виробничо-технологiчної "Спецсiльгоспмонтаж" прийнято рiшення про змiну найменування товариства на Публiчне акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж".
Публiчне акцiонерне товариство "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї
"Спецсiльгоспмонтаж" є єдиним та повним правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства "Управлiння виробничо-технологiчної комплектацiї "Спецсiльгоспмонтаж", засноване вiдповiдно до рiшення Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Вiнницькiй областi вiд 17.10.1997 року № 428-К шляхом перетворення Управлiння виробничо – технологiчної комплектацiї “Спецсiльгоспмонтаж” у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до “Порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства, затвердженого Постановою Кабiнету мiнiстрiв України № 686 вiд 07.12.1992 року.
Об’явлений статутний капiтал товариства становить 309200 грн.
На 31.12.2012 року статутний капiтал сплачено повнiстю.
Величина статутного капiталу становить на 31.12.2012 р. – 309200 грн.
Цей капiтал подiлено на 1236800 простих iменних акцiй рiвною номiнальною вартiстю по 0,25 грн. кожна, якi було розподiлено мiж засновниками вiдповiдно до сплачених ними часток в колективнiй власностi. Свiдоцтво про випуск акцiй товариства № 22/02/1/11 вiд 01.06.2012 року видане Вiнницьким теруправлiнням ДКЦПФР України. Випуск простих iменних акцiй у бездокументарнiй формi iснування.
З метою бухгалтерського облiку статутний фонд вiдображаються на рахунку 40 “Статутний капiтал”.
Станом на 31.12.2012 р. нараховано резервний фонд в сумi 0,6 тис.грн. 5% вiд отриманого прибутку 2012 року.
Нерозподiлений прибуток на кiнець перiоду склав 74,0 тис.грн.
У звiтному перiодi одержано прибуток у сумi 11,4 тис. грн.

Для визначення вартостi чистих активiв складається розрахунок за даними бухгалтерської звiтностi, “Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств” схвалених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17 листопада 2004 р. N 485, Цивiльного кодексу України.
Розрахункова вартiсть чистих активiв перевищує статутний капiтал на 74,6 тис.грн. Розрахункова вартiсть чистих активiв на 31.12.2012 р. перевищує скоригований статутний капiтал на 74,6 тис.грн.
Це вiдповiдає вимогам статтi 155 п.3 Цивiльного кодексу України.

Забезпечення наступних витрат i платежiв.

До складу забезпечення виплат персоналу вiднесено нарахований резерв вiдпусток працiвникам на 2013 рiк в сумi 3,3 тис.грн.

Облiк довгострокових та поточних зобов'язань.

Зобов'язання признаються, якщо їх оцiнка може бути достовiрно визначена i iснує iмовiрнiсть зменшення економiчних вигод в майбутньому внаслiдок їх погашення. Довгостроковi фiнансовi зобов’язання в системi МСФЗ дисконтуються. Дисконтування обумовлено тим, що грошi мають тимчасову вартiсть (тобто поточна вартiсть майбутнiх фiнансових потокiв може iстотно вiдрiзнятися вiд їх номiнальної вартостi), для забезпечення порiвнянностi фiнансової звiтностi являється необхiднiсть в дисконтуваннi. Дисконтування - це приведення майбутнiх грошових потокiв до поточного перiоду з урахуванням змiни вартостi грошей з плином часу.
Зобов'язання Товариства класифiкується на довгострокових (термiн погашення понад 12 мiсяцiв) i поточних (термiн погашення до 12 мiсяцiв).

Поточнi зобов'язання
Товариство за звiтний рiк має наступну структуру довгострокових зобов’язань:
Найменування показника на початокроку (тис.грн.) на кiнецьроку (тис.грн.)
Довгостроковi зобов’язання - 153,9

Товариство за звiтний рiк має наступну структуру короткострокових зобов’язань:
Найменування показника на початокроку (тис.грн.) на кiнецьроку (тис.грн.)
Короткостроковi кредити банкiв - -
Поточна заборгованiсть за довгостроковими зобов'язаннями - 45,8
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 36,7 32,8
Поточнi зобов'язання за розрахунками: - -
з бюджетом - -
зi страхування - -
з оплати працi - -
зобов'язання, пов'язанi з необоротними активами та групами вибуття, утримуваними для продажу - -
Iншi поточнi зобов'язання - -
Розрахунки по заробiтний платi, з пiдзвiтними особами, з бюджетом, позабюджетними фондами i соцiальному страхуванню здiйснювались у вiдповiдностi до чинного законодавства та встановленими нормами.

Визнання, облiк та оцiнка зобов’язань пiдприємства вiдображається згiдно МСФЗ.

Облiк доходiв i витрат.

Доходи вiдображаються в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФЗ 18 "Доходи". Доход вiдображається в сумi справедливої вартостi активiв, що отриманi або пiдлягають отриманню. Витрати вiдображаються вiдповiдно до вимог МСФЗ. Податковий облiк доходiв i витрат ведеться згiдно з Законом України «Податковий Кодекс України» 32755-VI вiд 2.12.2010р. Iнформацiя про доходи i витрати вiдображена у Звiтi про фiнансовi результати, форма № 2.

3.2 Примiтки до форми 2 «Звiт про фiнансовi результати»

Доходи вiдображаються в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФЗ. Доход вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, iнших активiв) на пiдприємствi визнається при наявностi всiх умов, а саме покупцевi переданi ризики й вигоди, пов'язанi з правом власностi на продукцiю (товар, iнший актив); пiдприємство не здiйснює надалi управлiння та контроль за реалiзованою продукцiєю (товарами, iншими активами); сума доходу (виручка) може бути достовiрно визначена; є впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод пiдприємства, а витрати, пов'язанi з цiєю операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi. Доход вiдображається в бухгалтерському облiку в сумi справедливої вартостi активiв, що отриманi або пiдлягають отриманню.
Визнанi доходи класифiкуються в бухгалтерському облiку за такими групами:
а) дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) у сумi 327,6 тис.грн.

Бухгалтерський облiк доходiв вiд рiзних видiв дiяльностi пiдприємства ведеться згiдно до норм МСФЗ 18. Податковий облiк доходiв i витрат ведеться згiдно з Законом України «Податковий Кодекс України» 32755-V1 вiд 2.12.2010р. Витрати вiдображенi в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФЗ.
В примiтках до фiнансової звiтностi вiдносно витрат за звiтний перiод iнформацiю вiдiбрано згiдно з аналiтичними даними i вiдповiдно до МСФЗ.
Визнанi витрати класифiкуються в бухгалтерському облiку за такими групами:
а) адмiнiстративнi витрати у сумi 93,8 тис. грн.
б) витрати на збут у сумi 0 тис. грн.
в) iншi операцiйнi витрати у сумi 0тис.грн.

До складу прямих матерiальних витрат у сумi 43,1 тис.грн., включається вартiсть сировини та основних матерiалiв, що утворюють основу виробленої продукцiї, купiвельних напiвфабрикатiв та комплектуючих виробiв, допомiжних та iнших матерiалiв, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат.
До складу прямих витрат на оплату працi у сумi 54,2 тис.грн., включаються заробiтна плата та iншi виплати робiтникам, зайнятим у виробництвi продукцiї, виконаннi робiт або наданнi послуг, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат.
Нарахована амортизацiя 35,1 тис.грн.
До складу iнших операцiйних витрат в сумi 2,8тис.грн., на пiдприємствi включаються всi iншi виробничi витрати, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат.
До складу загальновиробничих витрат, на пiдприємствi включаються:
-витрати на управлiння виробництвом (оплата працi апарату управлiння цехами, дiльницями тощо; вiдрахування на соцiальнi заходи й медичне страхування апарату управлiння цехами, дiльницями; витрати на оплату службових вiдряджень персоналу цехiв, дiльниць тощо);
-амортизацiя нематерiальних активiв загальновиробничого (цехового, дiльничного, лiнiйного) призначення;
-витрати на утримання, експлуатацiю та ремонт, страхування, операцiйну оренду основних засобiв, iнших необоротних активiв загальновиробничого призначення;
-витрати на вдосконалення технологiї й органiзацiї виробництва (оплата працi та вiдрахування на соцiальнi заходи працiвникiв, зайнятих удосконаленням технологiї й органiзацiї виробництва, полiпшенням якостi продукцiї, пiдвищенням її надiйностi, довговiчностi, iнших експлуатацiйних характеристик у виробничому процесi; витрати матерiалiв, купiвельних комплектуючих виробiв i напiвфабрикатiв, оплата послуг стороннiх органiзацiй тощо);
-витрати на опалення, освiтлення, водопостачання, водовiдведення та iнше утримання виробничих примiщень;
-витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата працi загальновиробничого персоналу; вiдрахування на соцiальнi заходи, медичне страхування робiтникiв та апарату управлiння виробництвом; витрати на здiйснення технологiчного контролю за виробничими процесами та якiстю продукцiї, робiт, послуг);
-витрати на охорону працi, технiку безпеки i охорону навколишнього природного середовища.
-iншi витрати (внутрiшньозаводське перемiщення матерiалiв, деталей, напiвфабрикатiв,iнструментiв зi складiв до цехiв i готової продукцiї на склади; нестачi незавершеного виробництва; нестачi i втрати вiд псування матерiальних цiнностей у цехах; оплата простоїв тощо).
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (робiт, послуг) визначається згiдно МСФЗ i становить у звiтному перiодi суму 316,2 тис. грн. За звiтний перiод прибуток господарської дiяльностi пiдприємства у сумi 11,4 тис.грн.

4. Сегменти

Товариство через свої особливостi i практикою органiзацiї, що склалася, займається одним видом дiяльностi. У зв'язку з цим господарсько-галузевi сегменти не видiленi.
Товариство займається реалiзацiєю товарiв лише на територiї України, у зв'язку з цим географiчнi сегменти не видiляються.
В разi розширення масштабiв дiяльностi Компанiї i появi нового вигляду дiяльностi Товариство представлятиме фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до МСФЗ 8.

5. Подiї, подiї пiсля звiтної дати

Керiвництво Компанiї визначає порядок, дату пiдписання фiнансової звiтностi i осiб уповноважених пiдписувати звiтнiсть.
При складаннi фiнансової звiтностi Товариство враховує подiї, подiї пiсля звiтної дати i вiдображує їх у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСФЗ 10.





Керiвник ______________________

Головний бухгалтер ______________________




д/н

д/н

д/н